Z wiarą przeżywamy epidemię koronawirusa.
Epidemia koronawirusa zaskoczyła nas i wywołała niepokój a nawet lęk. Bardzo szybko jednak członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich odnaleźli sposoby funkcjonowania pośród epidemii koronawirusa. Niech każdy z nas odczytuje w Bogu, jak ma przeżywać ten czas, nie tylko jako tragedię, ale również jako czas łaski i nawrócenia. Odnalezienie się duchowe i psychiczne w tym trudnym doświadczeniu prowadzi nas do zaopiekowania się naszymi bliskimi, naszymi rodzinami. To, co cieszy to fakty, że bardzo szybko życie wspólnotowe, formacyjne ruchów odnalazło sposoby kontynuowania działalności poprzez wykorzystanie internetu, różnego rodzaju komunikatorów społecznych oraz telefonu. W ruchach odbywają się internetowe oraz radiowe rekolekcje wielkopostne, są prowadzone konferencje formacyjne, modlitwy wspólnotowe, Msze św., Drogi Krzyżowe i wiele innych duchowych propozycji nie tylko dla członków naszych ruchów i stowarzyszeń, ale dla każdego, kto poszukuje głębszej formacji.
Poza formacją kontynuowane jest apostolstwo ruchów, które w tych dniach jest jeszcze bardziej wyczulone na pomoc chorym, osobom starszym, wsparciem dla personelu medycznego i wszelkiego rodzaju służb, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem w czasie epidemii.
Z informacji jakie do nas napływają możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że członkowie ruchów nie ulegli wewnętrznemu paraliżowi, ale odnaleźli drogę aktywnego służenia Bogu i człowiekowi podczas epidemii, oby tylko się nie zniechęcili zbyt szybko.
W związku z epidemią musimy odwołać Spotkanie Plenarne ORRK, które było zaplanowane na 25 kwietnia br., następne nasze spotkanie odbędzie się 21 listopada br.
Módlmy się za siebie nawzajem, abyśmy z tego trudnego doświadczenia wyszli ubogaceni zarówno duchowo, jak i w wymiarze zewnętrznym.

Serwis ORRK nr 118